Venedik Rehberi

Venedik Rehberi

Venedik Rehberi

Tarihi kanalları, gondolları ve dolambaçlı sokaklarıyla Venedik, dünyanın en romantik ve en ünlü şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Şehir neredeyse her zaman herkesin “mutlaka görülmesi gerekenler” listesinde yer alıyor. İnsanlar buraya Venedik’i sırt çantasıyla gezmek, balayında, yolcu gemilerinde ve daha büyük İtalya seyahat planlarının bir parçası olarak geliyorlar. Venedik rehberi sayesinde sadece görmeniz gereken her şeyi göreceksiniz. Venedik güzel, eğlenceli ve içinde kaybolmak için harika sokaklarla dolu. Büyülü bir yer. Keşfedilecek müzeler, saraylar ve tarihi şehir meydanları ve yemek için sonsuz gelato var!

  1. San Marco Bazilikası

San Marco Bazilikası’nı ziyaret edinSan Marco Bazilikası, Piazza San Marco üzerine inşa edilen üçüncü kilisedir. Daha önce orada iki kilise daha bulunuyordu, ancak akıntı muhteşem mozaikler, Bizans kubbeleri, heykeller ve mermer kaplı duvarlarla dolu. Yüksek Altar’ın ayrıca St. Mark’ın kalıntılarının bir kısmını içerdiği iddia ediliyor.

  1. Rialto Köprüsü

Rialto Köprüsü’nden karşıya geçin Yüzyıllar boyunca Büyük Kanal’ı geçmenin tek yolu Rialto Köprüsü’nü kullanmaktı. Artık durum böyle olmasa da, Rialto Köprüsü, Antonio da Ponte’nin yarattığı ayrıntılı el işiyle ünlüdür. Her şey Istria taşından yapılmıştır. Kalabalığı yenmek istiyorsan, güneş doğarken gedin. Venedik rehberi listesinin olmazsa olmazıdır. 

  1. Doge Sarayı’nı Gezin

Doge Sarayı, Venedik’i yöneten dük olan Doge’nin eviydi. San Marco Meydanı’nda bulunur ve güzel kemerlere ve pembe ve beyaz mermere sahiptir. İç sanat eserleri ile doldurulur.

  1. Karnavala Katılın

Bu, Lent’ten önceki Şubat ayında on gün ve gece maskeli balo çılgınlığı. Gelenek yüzyıllar öncesine dayanıyor ve İtalya’daki en büyük parti ve festivallerden biri. Paranız varsa, geleneksel bir maskeli baloya katılmak için bile ödeme yapabilirsiniz.

  1. Burano’ya Bir Gezi Yapın

Burano renkli binaları ile tanınır. Hükümet aslında bu adadaki ev boyamasını düzenler, böylece yer cazibesini ve tarihini korur. Sokaklarda dolaşın ve buradaki birçok sanat galerisi ve mağazaya hayran kalın. Ana adanın dışında harika bir yolculuk yapın  ve çok daha az kalabalıktır. Venedik rehberi sayesinde birçok tarihi alanı bulabilirsiniz.

 

 

0 0 votes
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x