Venedik Gezi Rehberi

Venedik Gezi Rehberi

Venedik Gezi Rehberi

Venedik, Avrupa’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Her yıl milyonlarca insan ihtişamına tanık olmak için şehre akın ediyor. Yollar  yerine kanalları görmek muhtemelen tanık olabileceğiniz en tuhaf ama güzel şeydir. Venedik denince akla gelen ilk görüntü gondol gezintileridir, ancak şehrin sunabileceği daha çok şey var. Venedik’in turistlerden asla yoksun olmamasının nedeni muhtemelen budur turistik alanın çok olmasıdır. Kalabalığa rağmen şehri tüm ihtişamıyla görmek için, içeriden bazı ipuçlarıyla kendinizi donatmanız gerekiyor. Venedik gezi rehberi ile sakin ve romantik bir geziye çıkın.

Gondol Gezintisi Yapın

Gondol muhtemelen şehrin bir kimlik işaretidir. Gondollari şehrin turizminin tüm ticari tanıtımlarında görünür ve bu nedenle biraz abartılı görünebilir. Ama inanın bize, şehirde bir kanal gezintisi heyecan verici olduğu kadar güzeldir.  Venedik gezi rehberi listesinde olmazsa olmazdı.

Esnaf Atölyelerini Ziyaret Edin

Büyük ölçekli üretim çağında, sanatlarını özel atölyelerinde uygulayan zanaatkarlar bulmak zordur. Venedik’te olmadığınız sürece tabi ki. Günlük sanatsal işleriyle uğraşan pek çok yerel zanaatkarla karşılaşmanız muhtemeldir ve ayakta durup izlemekten çok memnun olacaksınız. Onlardan küçük bir şey satın alabilir ve geçimlerini sürdürmelerine yardımcı olabilirseniz. İster bir hatıra ister onları desteklemek için küçük bir bağış olsun, Venedik’teki yerel bir zanaatkar atölyesini ziyaret etmekten keyif alacaksınız.

 Bacaro’da Sarhoş Ol

Bacaros, bir bardak Friulano (beyaz şarap) ve sarde e saor (kızarmış sardalye ve soğan) veya baccalà mantecato (kremsi bir kıvama sahip olacak şekilde hazırlanmış tuzlu morina) tüketebileceğiniz atıştırmalıkların bulunduğu Venedik tarzı şarap barıdır. Bacaros, yerel halkın bir günlük işten sonra rahatladığı yerdir, bu yüzden onlara katılın ve iyi vakit geçirin.

Aklınızda Plaj Varsa, Lido’ya Gidin

Venedik adalarının en büyüğü olan Lido, Venedik lagününün orta bölümünü Adriyatik Denizi’nden ayıran dar bir kara şerididir. 8 mil genişliğinde altın kumlu plaj ve sakince sahili öpen Adriyatik dalgaları ile şezlongda  dinlenmek, kitap okumak, Soğuk şeyler yudumlamak veya hızlı bir dalış yapmak için harika bir plajdır. Venedik gezi rehberi listesinde yer almayan bu plaj saklanan bir hazinedir.

 

0 0 votes
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x