Roma Rehberi

Roma Rehberi

Roma Rehberi

Popüler bir turistik yer olan şehir, tarihi kalıntıların ve modern mimarinin canlı bir karışımıdır. Ye, Dua Et, Sev Roma’nın genel cazibesine eklenmiş, Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürümek ve la dolce vita’ya (tatlı hayat) dalmak, şehirde yaşanabilecek en güzel deneyimlerden biri.

Roma, son derece zengin bir kültürel mirasa sahiptir ve bu da onu Avrupa’nın ziyaret edilecek en çarpıcı şehirlerinden biri yapar. Çağdaş moda teklifleri ve modern gece hayatı, tarihi mirasıyla birleştiğinde, onu her yaştan ve ilgi grubundan gezginler için çekici kılmaktadır. Roma rehberi ile hem geziye çıkabilir hem de roma tarihi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vatikan Müzesi

Güne Roma’daki Vatikan’da başlayın. Yaklaşık 20.000 sanat eserine ev sahipliği yapan Sistine Şapeli dahil olmak üzere 54 galeriden oluşan bir koleksiyon, Vatikan Müzesi tartışmasız dünyadaki en etkileyici sanat gösterilerinden biridir. Vatikan Müzelerini ziyaret ettiğinizde, tüm sanat galerilerini ziyaret etmek için önemli miktarda zaman harcamalısınız. Müzeleri’ndeki ünlü oda ve galeriler arasında Raphael Odaları, Haritalar Galerisi, Sala Rotunda ve Heykeller Galerisi ve Büstler Salonu bulunmaktadır.

Kolezyum

Flavian Amfitiyatrosu olarak da bilinen Kolezyum, muhtemelen Roma’daki ve dünyadaki en tanınmış simge yapıdır.  Gladyatör yarışmaları ve hayvan dövüşleri, sahte deniz savaşları vb. gibi diğer halka açık gösteriler için kullanılıyordu. Roma Katolik Kilisesi ile bağlantılı olan bu oval amfi tiyatro, tamamen kumdan yapılmıştı ve o zamanlar 80.000’e kadar seyirci alabiliyordu. 157 fit yüksekliğiyle Kolezyum aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış en yüksek amfitiyatroydu ve Eğik Pisa Kulesi’nden sadece 8 metre kısa. Rome rehberi sayesinde kolezyum hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Trevi Çeşmesi

Dünyanın en ünlü çeşmelerinden biri olarak kabul edilen birine doğru yola çıkın. Fontana di Trevi veya Trevi Çeşmesi, en nefes kesici çeşmelerden biridir ve Roma’daki diğer 1.352 çeşmeden belirgin bir şekilde ayrılır. İtalyan mimar Nicola Salvi tarafından tasarlandı hem gündüz hem de gece harika bir manzara sunuyor, ancak günün hemen her saatinde burada kalabalık olacağının farkında olmalısınız. Trevi çeşmesine bozuk para atma geleneğini unutmayınız. Efsaneye göre, bir gün sırtınız çeşmeye dönük durursanız ve suya yazı tura atarsanız Roma’ya dönersiniz ve kesinlikle Ebedi şehre dönmek isteyeceksiniz. Detaylı Roma rehberi çıkartabilir veya firmamız iletişime geçerek tur rotası oluşturabilir, güvenilir bir rehber ile Roma’yı fethedebilirsiniz.

 

5 1 vote
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x