Milano Gezi Rehberi

Milano Gezi Rehberi

Milano Gezi Rehberi

Milano, büyük bir şehrin tüm avantajlarını sunar, ancak nispeten küçüktür, bu nedenle turistler şehrin ilgi çekici yerlerinin ve müzelerinin çoğuna yürüyerek ulaşabildikleri için burayı ziyaret etmek için mükemmeldir. Şehrin en güzel turistik yerlerinden bazıları arasında Duomo di Milano , etkileyici bir Opera Binası , çarpıcı bir kale , antik kiliseler ve çok çeşitli müzeler ve sanat galerileri bulunmaktadır .  Milano gezi rehberi listesinde yer almayan birçok yeri daha vardır.

Kanalları Gezin

Milano’da kanallar olduğunu duyunca şaşırdınız mı? Tam olarak iki tane var. Navigli semtinde bulunan bu kanallar, şehrin benzersiz bir perspektifini sunar ve en çok, tembel bir tekne gezisine (hatta bir Venedik gondoluna) çıkabileceğiniz yaz aylarında keyif alırsınız. Boffalora Sopra Ticino köyünü veya Robecco Sul Naviglio komününün görkemli villalarını mutlaka ziyaret edin. Navigli semti sakin bir semttir ve şehrin koşuşturmacasından dinlendirici bir mola verilebilir.

Giardini Della Guastalla’da Dolaşın

Guastalla bahçeleri olarak da bilinen bu bahçeler, Milano’daki en eski bahçelerden bazılarıdır. Bahçeler 16. yüzyıla kadar uzanıyor ve 1900’lerin başından beri halka açık. Uzun saplı bitkiler ve çiçekler arasında sazan ve kırmızı balıklarla dolu bir balık havuzu mermer heykeller ve bocce oynayabileceğiniz bir alan da bulacaksınız. Giardini della Guastalla, Duomo ve Üniversite bölgesinin yakınında yer almaktadır.

Derinlemesine Bir Yürüyüş Turuna Çıkın

Milano’yu tanımanın en iyi yollarından biri, bir yerel ile dolaşmaktır! Yol boyunca yönünüzü, bir tarih dersini ve yapmanız gereken harika şeyleri göreceksiniz. Bunun için gitmeden bir rehber tutabilir ve Milano gezi rehberi sayesinde bütün ayrıntıları görebilirsiniz.

Alışverişe Çıkın

Ciddi bir alışveriş yapmak ya da sadece vitrin yapmak istiyorsanız Galleria Vittorio Emanuele 11’e gidin. Yapımı 12 yıl süren yoğun bir alışveriş merkezi burası. Prada ve Gucci gibi moda devlerine ev sahipliği yapıyor. Milano’nun yüksek sosyetesini görün. Milano gezi rehberi listesine eğer alışverişi eklemezseniz sonradan çok pişman olursunuz. İtalya’nın bir moda ülkesi olduğunu unutmayınız. Ülkenizde bulunmayan birçok markayı daha uygun olarak bulabileceğini giyim sektörünün çok gelişmiş olduğunu unutmayınız.

 

0 0 votes
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x