İtalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

İtalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

İtalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Güney Avrupa’da bulunan bu çizme şeklindeki ülke, sanat hazineleri, büyüleyici kasabalar, tutkulu insanlar ve birinci sınıf mutfak gibi çeşitli nedenlerle dünyanın en popüler seyahat noktalarından biridir. Dünyanın en ikonik yerlerinden bazılarını görebileceğiniz bir yer dir, eğik Pisa Kulesi, Kolezyum ve Trevi Çeşmesi bunlardan sadece birkaçı.

Ünlü Rönesans başyapıtlarını görme ve üst düzey moda için alışveriş yapma şansı da var. İtalya, muhteşem derecede zengin bir dizi görkemli doğal manzara ve doğaya çıkmak için sayısız fırsat sunuyor. İtalya’da mutlaka görmeniz gereken yerler sizin için derledik.

Milano

İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır bombalamalardan neredeyse yıkılan Milano, o zamandan beri yeniden inşa edildi ve şimdi Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biri olarak parlıyor. Geniş çapta tasarımcı mağazalarıyla dolu bir mega moda merkezi olarak kabul edilen Milano, Leonardo da Vinci’nin tablosu, Son Akşam Yemeği , La Scala Opera Binası, Castello Sforzesco ve dünyanın en büyük Gotik katedrallerinden biri gibi hayatta kalan dünyaca ünlü hazineleriyle de pek çok kişiyi kendine çekiyor . Eğer hem gezmek hem de alışveriş yapmak istiyorsanız, İtalya’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Milano gelir.

İtalya Göller Bölgesi

İtalya Göller Bölgesi, Kuzey İtalya boyunca uzanır. Göllerin çoğunun güney uçları nispeten düzdür, ancak göller Alplerin derinliklerine ulaştığı için kuzey uçları dağlıktır. 100 yılı aşkın bir süredir turistler arasında popüler olan İtalya Gölleri, güzel havayı çekici manzarayla birleştirir.

Sicilya

Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya, İtalya’nın güney ucunun hemen karşısında, dar Messina Boğazı üzerinde yer almaktadır. Konumu nedeniyle uzun zamandır bir kavşak görevi görmüş, bu nedenle tarihi, kültürü ve mutfağı açısından ülkenin geri kalanından çok farklıdır.

Bunun en iyi örneği Sicilya’nın başkenti ve 2700 yıldan daha uzun bir süre önce kurulmuş olan en büyük şehri olan Palermo’dur . O zamandan beri, Fenikeliler ve Romalılardan Araplara ve Normanlara kadar herkes tarafından yönetildi ve her medeniyetin arkasında sanatsal ve mimari hazineler ve mutfak etkileri bıraktı. İtalya’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında vaktiniz varsa Sicilya’dır.

0 0 votes
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x