İtalya’da Gezilecek Şehirler 

İtalya’da Gezilecek Şehirler

İtalya’da Gezilecek Şehirler 

Avrupa’nın en çekici destinasyonlarından biri olan İtalya, birçok şeyle tanınır. Ağız sulandıran yemeklerinden ve birinci sınıf sanatından muhteşem modasına ve ikonik binalarına kadar. Hepsini deneyimlemenin en iyi yolu, bu ülkenin birçok güzel şehrini keşfetmektir. İtalya’da gezilecek şehirler seçtik.

Floransa

Floransa (Firenze), İtalya’nın en önemli Rönesans mimari ve sanat merkezlerinden biridir. Duomo ve Vaftizhanesi muhteşem ama büyük meydanları gibi turistlerle dolu. Floransa, Michelangelo’nun “David” ve Botticelli’nin “Venüs’ün Doğuşu” da dahil olmak üzere birçok ünlü tablo ve heykelin bulunduğu birkaç mükemmel müzeye sahiptir. Medici sarayları ve bahçeleri de vardır. Floransa, Toskana bölgesindedir ve Toskana’nın daha küçük şehirlerini ve kırsalını keşfetmek için açılan kapıdır.

Roma

Roma İmparatorluğu’nun merkezi olan Roma, antik ikonlarla doludur. Kolezyum , Pantheon ve Roma Forumu çeşmeler ve sokak yan kafelerde yüzlerce çarpıcı, güzel  sokaklarıdır.

Vatikan’ı unutmadan günlerinizi manzaraları keşfederek geçirin! Ardından, geceleri İtalya’nın ünlü mutfağının tadına bakın. Bu şehrin lezzetli yerel pizzacılarını ve mahalle trattoria’larını keşfetmek için turistik bölgelerden uzaklaşmaya çalışın. İtalya’da gezilecek şehirler arasında yer alan Roma’ya gitmeden İtalya’yı gezdim demeyin.

Venedik

Gondol dolu kanalları ve güzel mimarisiyle Venedik’in ‘yüzen şehri’ dünyanın başka hiçbir yerine benzemiyor. En çok büyük kanalı ve çarpıcı San Marco Bazilikası’nı bulacağınız Piazza San Marco ile ünlüdür.

Bununla birlikte, birçok kişi Venedik’in büyüsünün tüm bunların arasında kaybolduğunu iddia edebilir. Bu nedenle, bu şehrin trafiğe kapalı sokaklarında hangi gizli mücevherleri keşfedebileceğinizi görmek için harita okumaya biraz zaman ayırın. İtalya’da gezilecek şehirler arasında yer alan Venetik, harika fotoğraflar çekilebilmeniz için mükemmel manzarası vardır. Aşıklar şehri Venedik’te aşkınızı besleyebilirsiniz.

Napoli

Napoli (Napoli), İtalya’nın en hareketli şehirlerinden biridir. Roma’nın güneyinde sahilde yer alır ve güney İtalya’nın en önemli şehridir. Napoli, Barok karakterinin çoğunu korur ve Pompeii, Herculaneum ve Amalfi Sahili gezileri için bir başlangıç ​​noktasıdır. Birçok tarihi ve sanatsal hazineye sahiptir ve pizzaları ve tatlıları ile ünlüdür! İtalya’da gezilecek şehirler arasında yer alan Napoli eğlenmeyi sevenler için uygun şehirler arasındadır.

0 0 votes
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x