İtalya Gezi Rehberi

İtalya Gezi Rehberi

İtalya Gezi Rehberi

Bell’Italia! İtalya, Avrupa’nın en zengin, en çılgın kültürüne sahiptir. Ne de olsa bu ulus, Roma İmparatorluğu tarafından kurulan ve Roma Katolik Kilisesi tarafından sürdürülen Avrupa uygarlığının beşiğidir. İtalya’yı keşfederken, bu 2.000 yıllık tarihin dünyanın en ikonik görüntülerinden bazılarıyla yüz yüze kalacaksınız: Roma’nın antik Kolezyumu ve eğlenceli Trevi Çeşmesi, Pisa’nın Eğik Kulesi, Floransa’nın Rönesans başyapıtları (Michelangelo’nun Davut’u ve Botticelli’nin Venüs’ü) ve zarif ada şehri , Venedik. Bu ünlü manzaraların ötesinde, İtalya Avrupa’nın en zengin kültürünü sunuyor. Gelenekler hala canlı ve tamamen modern bir ülkede yaşıyor. Hem geçmişin hem de günümüzün İtalya’sına açık bir gözle gidin.

İtalya’nın eşsiz manzarası harika tarihi eserleri ve sunduğu alışveriş imkânı ile birçok turistin dikkatini çeker. İtalya gezi rehberi hazırlayarak İtalya’nın az bilinen turistik yerlerini sıraladık. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan eşsiz yerler.

Dolomitler: Yüce Doğa

Dolomitler , Kuzey İtalya Alpleri’nde Trentino-Alto Adige bölgesi boyunca uzanan bir dağ silsilesidir. Görkemli dağlar, birçok kişi tarafından Avrupa’nın en muhteşemleri olarak tanımlanmaktadır. UNESCO, olağanüstü doğal güzellikleri ve jeolojik çeşitliliği nedeniyle Dolomitler’i Dünya Mirası alanlarına ekledi. Val Gardena’daki birinci sınıf kayak merkezlerinden dağ yürüyüş parkurlarına kadar, Dolomitler her mevsim için aktiviteler sunar. İtalya gezi rehberi arasında yaş kış gidilecek yerler arasında.

Urbino: Muhteşem Bir Rönesans Kasabası

Çoğu için, “Rönesans” terimi, Floransa , Toskana ve Umbria’nın düşüncelerini doğurur , ancak kültürel hareketin kanıtları İtalya’nın her yerinde bulunabilir. Apenin Dağları ile Adriyatik Denizi arasındaki Marche’de yer alan küçük tepe kasabası Urbino , 15. yüzyılda Rönesans’ın en önemli kültür merkezlerinden biriydi.

Alberobello: Bir Masal Köyü

Bu büyülü kasaba, Puglia’nın pitoresk zeytinlikler ve üzüm bağları arasında yer almaktadır. Alberobello , konik çatılı , beyaz badanalı trulli evleri için 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası alanı olarak kabul edildi . Tarihçiler, trulli’nin neden bu şekilde inşa edildiğinden emin değiller.

Matera: Sassi’nin Mağara Adamları

Güney İtalya’nın Basilicata bölgesinde yer alan Sassi , İtalyanca “taşlar” anlamına gelir ve Paleolitik çağdan günümüze kadar sürekli olarak insan yerleşimleri tarafından işgal edilmiştir.

Bu antik bölge, doğal araziye yığılmış evlerin, kiliselerin ve manastırların oyulduğu bir vadinin kenarında yer almaktadır. İtalya gezi rehberi listesinde tarihe tanık olacağınız tek yerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir