Floransa Rehberi

floransa-rehberi

floransa-rehberi

Floransa, çok az tanıtıma ihtiyaç duyan muhteşem İtalyan şehirlerinden biridir. İtalya’da bir gezide ziyaret etmek için mükemmel bir şehir ve geri dönmek isteyeceğiniz bir yer. Floransa’da yapılacak o kadar çok yer var ki Floransa rehberi gerek duyacağınız bir rota.

Bununla birlikte, tatil zamanı değerlidir ve ilk seyahatinizde her şeyi göremeseniz de, kesinlikte görmek için uğraşacaksınız. Bu nedenle, şehre yapacağınız gezinizde Floransa’da yapılacak en iyi şeylerden bazılarını listelemek istedik.

Piazza Della Signoria’da Dolaşın

Floransa’da keşfedilecek çok sayıda muhteşem meydan var, ancak gerçekten öne çıkanlar da var. Piazza della Signoria bunlardan birisidir.

Tarihi seviyorsanız ve şehrin geçmişinden bir parça görmek istiyorsanız, Floransa’da yapılacak en iyi şeylerden biridir. Ayrıca, Palazzo Vecchio’yu doğrudan Piazza’nun içinden görebileceksiniz. Şimdi, meydanın kendisi heykellerle dolu, bu yüzden bunlar için gözlerinizi dört açın.

Dikkat edilmesi gerekenler arasında 500 yıllık Neptün Çeşmesi, Medusa’nın başı olan Perseus ve Michelangelo’nun Davut’u (bir kopyası) sayılabilir. Yine de, ikincisi, orijinali Accademia Galerileri’nin içinde yer alan bir kopyadır. Ayrıca Savonarola’nın infaz yerinin nerede olduğunu ve Kibirlerin ateşini gösteren küçük bir işaret için gözlerinizi dört açın.

Giotto’nun Çan Kulesi’ne Tırmanın

Floransa’da yüzlerce yıldır ayakta duran Giotto’nun Campanile’sinde ve içinde bir gezintiye çıkın. Ne de olsa, gerçekten kaçıramayacağınız, Floransa’da yapılacak en tanınmış ve en iyi şeylerden biri. Kule, Floransa Katedrali’nin hemen yanında ve hareketli Piazza della Signoria’dan sadece bir taş atımı uzaklıkta yer almaktadır. Bu, Uffizi galerilerini gezerken veya Duomo’da (katedral) bulunduktan sonra görmeyi gerçekten kolaylaştırır.

Piazzale Michelangelo’dan Gün Batımını İzleyin

Muhteşem bir gün batımı görmek istiyorsanız, Piazzale Michelangelo, Floransa’da yapılacak en iyi şeylerden biri olmalı. Floransa rehberi listesine şehrin gündüzden geceye dönüşünü bu muhteşem manzarada izlemesek olmazdı.  Bölge gün batımından hemen önce oldukça hızlı bir şekilde dolduğundan ve yerinizi akıllıca seçtiğinden, gün batımından yaklaşık bir saat önce ziyaret etmeyi unutmayın. Birçok manzaranın ve yerin önüne geçebilecek yerler arasında bulunur. Floransa rehberi sayesinde bütün şehri gezemezseniz bile görmeye değer yerleri bilseniz yeter.

0 0 votes
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x