Floransa Gezi Rehberi

Floransa Gezi Rehberi

Floransa Gezi Rehberi

Yaygın olarak Rönesans’ın doğum yeri olarak bilinen Toskana’nın başkentinin büyüleyici sanatı ve nefes kesici mimarisi rüya gibi bir tatil yeridir. Floransa’yı ziyaret ederken geleneksel yapısı, zengin kültürü, lezzetli mutfağı ve ilahi şarabı ile bu görkemli şehrin canlılığını ve ihtişamını deneyimleyin. Katedraller, müzeler, sanat galerileri ve Arnavut kaldırımlı taş patikalarla dolup taşan bir şehir; Floransa’da sizi haftalarca meşgul edecek kadar gezilecek yer var. Rönesans dönemine geri adım atmadan önce, Floransa kaçamağınız sırasında işinize yarayabilecek birkaç seyahat ipucunu için Floransa gezi rehberi okuyunuz.

Palazzo Vecchio

Büyük tur grubu kalabalığından kaçınmak için güne erken başlayın. Palazzo Vecchio, Floransa’nın şu anki belediye binasıdır. Orta çağ görünümündeki Palazzo ve önündeki Piazza Della Signoria meydanı, şehrin tarihi merkezi, insanların toplandığı bir yerdir. İçeride, salon ve odalar güzelce dekore edilmiş ve ziyaretçilere açıktır.  Floransa gezi rehberi listesinin başındadır.

All’Antico Vinaio – Floransa’da Yapılması Gerekenler

Gezmekten sonra aç olmalısınız, All’Antico Vinaio’da bir deneyime hazır olun. Bu panini dükkanında lezzetli ve uygun fiyatlı paniniler (sandviçler) var ve önünde uzun sıralar vardır. Ama bekleyin, bunun sizi korkutmasına izin vermeyin. Çünkü sıra çabuk size gelecektir. Floransa yemeniz gerekenler arasında yer alır.

Ponte Vecchio

Paninileri aldıktan sonra 5 dakikalık kısa bir yürüyüşle Arno nehrine doğru yol alın. 1345 yılında inşa edilen Ponte Vecchio, Floransa’nın nehir üzerindeki ilk köprüsüydü. Çok eşsiz çünkü savaş sırasında yıkılmayan tek köprü. Günümüzde köprüde altın ve gümüş takılar satan dükkanlar var, bu yüzden doğrudan bir köprüden geçiyormuşsunuz hissine kapılmayacaksınız. Köprüye her zaman erişilebilir, bu yüzden kalabalıktan kaçınmak istiyorsanız, güneşin doğuşunu izlemek için sabahları ziyaret etmelisiniz.

Santa Croce

Piazza Santa Croce ve Santa Croce Bazilikası yerel halk biraz daha fazla. Turist yoğunluğu daha azdır. Kafeler ve sokak sanatçıları, meydan oturmaları dinlenmek ve büyüleyici Floransa havasını bir süreliğine özümsemek için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Piazza del Duomo

Gün batımı Floransa Duomo’suna geri dönün  ve gün batımını meydandaki Piazza del Duomo’da, kubbede veya La Terrazza veya Robiglio gibi çatı barlarından birinde deneyimleyin. Gün batımı daha önce böyle görmeniz. Floransa gezi rehberi listesinde yer alan değişmez yerdir.

0 0 votes
Değerlendirme
Subscribe
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x